Genialny sposób na ubieranie się zimą: Dowiedz się co nosić, gdy na dworze jest zimno

Redakcja

7 marca, 2024

Utrzymanie ciepła i komfortu w zimie jest ważne. Nie musisz jednak poświęcać stylu dla ciepła lub odwrotnie. Przy odrobinie wiedzy na temat układania warstw i tego, jakie materiały utrzymują ciepło, a jakie nie, możesz wyglądać świetnie, a jednocześnie pozostać ciepłym.

Dlaczego warstwy są ważne?

Pierwszym krokiem do ubierania się ciepło jest zrozumienie, dlaczego warstwowanie jest tak ważne w zimie. Przyjrzyjmy się podstawom tego, jak nasze ciała tracą ciepło. Kiedy ciało staje się zbyt zimne, kurczy naczynia krwionośne, aby zachować ciepło i chronić najważniejsze organy. Niestety, oznacza to, że mniej krwi dociera do kończyn, takich jak dłonie i stopy. Jeśli jesteś ubrany nieodpowiednio do zimna, Twój organizm będzie musiał pracować podwójnie, aby utrzymać ciepło i może to spowodować spadek temperatury ciała poniżej idealnego poziomu.

Spodnie

Pierwszymi warstwami, które założysz, będą Twoje dolne warstwy. Istnieją dwie ważne części dolnej części ciała, które musisz utrzymać w cieple; nogi i tyłek. Jeśli chodzi o nogi, będziesz chciał nosić dżinsy, legginsy lub inny rodzaj ciepłych, grubych i wytrzymałych spodni. Możesz również nosić legginsy termiczne lub ciepłe rajstopy, jeśli chcesz mieć pełne pokrycie. Dla twojego tyłka, termiczne bielizny lub para grubych spodni dresowych są idealne. Możesz również nosić grube skarpety, długą bluzkę lub ciepłe rajstopy, aby utrzymać ciepło w dolnej części ciała.

Swetry, koszule i kardigany

ubiór na zimę

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, będziesz chciał nosić swetry, dzianinowe topy, kardigany, koszule z długim rękawem lub grube kurtki, które utrzymują ciepło. Należy unikać materiałów takich jak bawełna, które nie utrzymują ciepła i nie izolują od wilgoci. Inne materiały, takie jak wełna czy kaszmir, świetnie izolują i nie tracą ciepła, gdy są mokre. Wybierając okrycia wierzchnie, wybieraj grubsze materiały, takie jak wełna, kaszmir, moher, alpaka i inne ciepłe tkaniny. Możesz również założyć cienki, ciepły top pod grubszy kardigan.

Płaszcz i kurtka

Twoja górna warstwa jest ostatnią i najważniejszą częścią systemu warstwowego. Wybierając kurtkę zimową, szukaj czegoś, co utrzymuje ciepło i jest wodoodporne. Kupując kurtkę zimową, szukaj materiału, który zapewni Ci ciepło i suchość. Możesz również poszukać kurtki z kapturem, który zapewni Ci dodatkowe ciepło. Płaszcz zimowy lub kurtka powinny utrzymywać ciepło nawet wtedy, gdy są mokre. Możesz dowiedzieć się, jak dobrze płaszcz izoluje, gdy jest mokry, czytając etykietę wypełnienia.

Polecane: