Jaka jest różnica między muszką a krawatem? Dowiedz się więcej

Redakcja

7 marca, 2024

Przy wyborze stroju na specjalną okazję trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii. Nie chodzi tylko o garnitur, koszulę i krawat. Istnieje wiele drobnych szczegółów, które mogą zadecydować o Twoim wyglądzie – od muszek do kieszonek, przez kamizelki z dwoma zamkami po szelki. W związku z tym, wybór dodatków jest równie trudny, co ekscytujący. Na szczęście, dzięki pewnym informacjom i poradom, nie będziesz miał problemów z dokonaniem właściwego wyboru, gdy następnym razem będziesz musiał ubrać się na imprezę.

Kiedy nosić muszkę?

Muszki są zazwyczaj noszone przy bardziej formalnych okazjach, natomiast nie są wskazane w miejscach mniej formalnych, takich jak bary, restauracje itp. Muszki są najczęściej noszone przez mężczyzn, którzy chcą wyglądać elegancko i wyrafinowanie.

Jak wybrać muszkę?

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać kupując muszkę jest rodzaj tkaniny, z której została wykonana. Możesz zdecydować się na jedwab, len, wełnę lub poliester. Tkanina powinna być lekka, ale jednocześnie wystarczająco mocna.

Ponieważ muszki są małe i łatwo je zgubić, należy zwrócić uwagę na ich kolor. Czarny jest klasycznym wyborem, ale można też spróbować innych kolorów. Unikaj kolorów pastelowych, gdyż mogą one wyglądać tandetnie.

Szerokość muszki również określi ogólny wygląd – szersze muszki są bardziej odpowiednie dla większych mężczyzn, natomiast cieńsze powinny być noszone przez szczupłe osoby.

Kiedy nosić krawat?

Dla wielu mężczyzn, krawat jest ich ulubionym elementem garderoby. Można go nosić niemal przy każdej okazji, czy to na spotkanie biznesowe, czy na niezobowiązującą randkę. Możesz nawet nosić krawat z t-shirtem lub zwykłą koszulą, jeśli chcesz zmienić wygląd swojego stroju.

krawat kontra muszka

Chociaż krawat powinien być noszony do garnituru, to można go również założyć do stroju casualowego. Sztuką jest dopasowanie kolorów krawata i reszty ubrania – możesz nosić krawat z koszulą w tym samym kolorze lub nosić go z koszulą w kolorze kontrastującym.

Materiał, z którego wykonany jest krawat również ma znaczenie: jedwab, wełna i poliester to najczęściej stosowane materiały do produkcji krawatów. Kolor, wzór i deseń krawata również wpłynie na ogólny wygląd – krawaty o odważnych wzorach i jasnych kolorach są bardziej odpowiednie do swobodnych strojów.

Kiedy wymienić krawat?

Krawat może przetrwać lata, jeśli będziesz o niego dobrze dbał. Jedynym momentem, kiedy należy go wymienić jest jego zużycie – nigdy nie należy nosić krawata, który jest podarty, poplamiony lub uszkodzony w inny sposób. Najlepszym sposobem na określenie, czy krawat wymaga wymiany, jest sprawdzenie go pod kątem plam, rozdarć i innych uszkodzeń. Jeżeli krawat stracił swój kształt i nie wygląda dobrze, należy go również wymienić.

Jeśli krawat jest w dobrym stanie, ale już z niego wyrosłeś, możesz go podarować komuś, kto będzie mógł go wykorzystać. Krawat to świetny prezent – możesz go podarować swojemu tacie, bratu lub jakiemuś innemu mężczyźnie w Twoim życiu.

Polecane: