Jak kupować ubrania online: Przewodnik dla początkujących po zakupach odzieżowych online

Redakcja

7 marca, 2024

Obecnie prawie każda marka, którą można znaleźć w sklepie fizycznym, jest również obecna w sieci. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz strony z szybką modą, takie jak Aliexpress, czy wolisz bardziej uznane sklepy, takie jak Zalando, istnieje wiele sposobów, aby kupować ubrania z domu i jednocześnie oszczędzać pieniądze.

Poznaj swoje wymiary

Kupowanie ubrań bez znajomości swoich wymiarów jest jak próba złożenia puzzli bez znajomości ich elementów. A o wiele łatwiej jest znaleźć kawałki, gdy wiesz dokładnie, czym są i jak do siebie pasują.

To powiedziawszy, nie musisz być krawcem, aby znać swoje wymiary. Większość z nas zna już nasze przybliżone pomiary; po prostu nie poświęcamy czasu, aby je zapisać. Aby znaleźć swoje pomiary, możesz użyć kombinacji następujących metod:

  • Zmierz jedną lub więcej swoich obecnych ubrań
  • Znajdź kalkulator online
  • Znajdź przyjaciela lub członka rodziny, który może Ci pomóc

Kupuj na wyprzedażach

Podczas gdy zakupy na wyprzedażach mogą wydawać się starą radą, są one nadal bardzo istotne w dzisiejszym świecie zakupów online. Podczas gdy wszyscy sprzedawcy odzieży mają wyprzedaże, nie wszyscy z nich mają regularne lub spójne wyprzedaże. Na przykład, H&M może oferować określony element odzieży po obniżonej cenie tylko przez jeden tydzień w miesiącu, lub tylko w jednym sezonie.

zakupy ubrań online

W związku z tym trzeba być czujnym i odwiedzać swoje ulubione sklepy online co najmniej raz w tygodniu, aby wyłapać wszelkie wyprzedaże, które mogą być w toku. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest pojawienie się nowych towarów. Jest to szczególnie ważne, jeśli kupujesz w sklepach, które mają rotację zapasów mniej niż raz w miesiącu. Ponieważ najprawdopodobniej znajdziesz najlepsze oferty, gdy nadejdzie nowy sezon, musisz być w stanie nawigować i identyfikować nowe przedmioty. W czasie wyprzedaży ważne jest, aby zwracać uwagę na jak najlepszą wartość, a nie tylko na niską cenę.

Znajdowanie przecenionych marek i outletów

Istnieje wiele marek, które oferują zniżki tylko dla kupujących online. Aby wymienić kilka: Zara, H&M i ASOS. Aby znaleźć te zniżki, wystarczy użyć Google i wpisać „kod rabatowy dla [wstawić markę]”. Dodatkowo możesz wyszukać punkty sprzedaży online, które sprzedają przecenione towary znanych lub popularnych marek.

Niebezpieczeństwa związane z zakupami odzieży w sieci

W przeciwieństwie do zakupów fizycznych, zakupy odzieżowe online niosą ze sobą ryzyko i wyzwania, które należy wziąć pod uwagę. Niektóre z tych wyzwań obejmują:

  • Niezdolność do przymierzania ubrań. Może to prowadzić do kupowania ubrań, które nie są odpowiednio dopasowane i konieczności ich zwrotu.
  • Niemożność sprawdzenia jakości ubrań. Może to prowadzić do kupowania ubrań niskiej jakości, które nie trwają tak długo, jak byśmy chcieli.
  • Nieumiejętność oceny stylu ubrań. Może to prowadzić do kupowania ubrań, które nie są w Twoim guście i nie pasują do innych elementów w Twojej szafie.

Zanim włożysz jakikolwiek element odzieży do wirtualnego koszyka, upewnij się, że dokładnie go obejrzysz.

Polecane: