Jak zmienić kolor swoich butów? Krótki poradnik

Redakcja

10 marca, 2024

Niezależnie od tego, czy wolisz wygląd klasyczny, czy bardziej alternatywny wygląd, istnieją sposoby, aby twoja garderoba pracowała dla ciebie. Musisz tylko znaleźć odpowiednie szczegóły i wiedzieć, jak wdrożyć je do swoich codziennych strojów. Buty są jednym z kluczowych elementów, jeśli chodzi o osobisty styl. Zastanów się nad swoim ulubionym strojem: Co wyróżnia się najbardziej? Buty! Para świetnych butów może natychmiast uaktualnić każdy strój. Nie oznacza to jednak, że wszystkie buty muszą się wyróżniać, abyś wyglądał dobrze. Istnieje wiele sposobów, aby zmienić swoje buty tak, aby uzupełniały różne stroje i jednocześnie pozostawały w zgodzie z Twoim osobistym stylem.

Wybierz kolor, który pasuje do twojego stroju

Kiedy parujesz swoje buty ze strojem, najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest kolor. Najłatwiejszym sposobem na zmianę butów jest wybranie koloru, który pasuje do czegoś w twoim stroju. Pomoże to Twoim butom wtopić się w strój i stworzyć bardziej opływowy wygląd.

Kiedy wybierasz kolor dla swoich butów, masz kilka opcji. Możesz dopasować swoje buty do spodni, koszuli lub akcesoriów.

  • Dopasuj buty do spodni – Jeśli Twoje spodnie są ciemniejsze, nie bój się pójść w jaśniejszy kolor z butami. Jaśniejszy kolor na butach pomoże odciągnąć uwagę od spodni.
  • Dopasuj buty do koszuli – Jeśli Twoja koszula jest ciemniejsza, możesz wybrać buty w jaśniejszym kolorze. Odwrotnie jest w przypadku, gdy koszula jest w jasnym kolorze. Możesz również użyć tej sztuczki z wzorami na koszuli. Jeśli na koszuli znajduje się wzór, utrzymaj buty w prostym i gładkim kolorze.
  • Dopasuj buty do dodatków – Jeśli masz ciemniejsze dodatki, takie jak pasek lub torba, nie bój się wybrać jaśniejszych butów. Jeśli masz jaśniejsze akcesoria, możesz wybrać ciemniejsze buty.

Jak farbować buty?

Jeśli wybierasz się w konkretnym, odważnym kolorze, zawsze możesz zafarbować swoje buty. Wszystko czego potrzebujesz to odpowiednio zabarwiony barwnik, plastikowa torba i wiadro.

  • Wybierz kolor – Pierwszym krokiem jest wybranie koloru, w jakim chcesz, aby Twoje buty były. Istnieje mnóstwo różnych stron internetowych i tutoriali online, które mogą pomóc Ci wybrać najlepszy kolor dla Twoich butów.
  • Zmierz i wymieszaj barwnik – Kiedy już zdecydujesz się na kolor, musisz zmierzyć i wymieszać barwnik poprawnie. Upewnij się, że używasz plastikowej torby i uważaj, aby nie dostać żadnego barwnika na ręce lub ubrania.
  • Umieść swoje buty w barwniku – Po wymieszaniu barwnika, nadszedł czas, aby umieścić swoje buty w wiadrze.

Nie bój się próbować różnych stylizacji! Osobisty styl polega na eksperymentowaniu i znalezieniu swojego rytmu. Kiedy już wiesz, co najlepiej do Ciebie pasuje, możesz na tym bazować.

Polecane: