Jak wybrać ubrania, które będą pasowały do Twojej sylwetki

Redakcja

11 marca, 2024

Czy jesteś zmęczona próbami wciśnięcia się w ubrania, które nawet nie zbliżają się do dopasowania do Twojego ciała? Czy każda bluzka, którą posiadasz, ma niewygodny problem z boczkami lub tłuszczem na plecach, niezależnie od tego, jak bardzo się starasz? Czy spodnie, które wyglądają świetnie na wieszaku, sprawiają, że czujesz się jak pingwin, kiedy je zakładasz? W przeciwnym razie, czy po prostu walczysz, aby znaleźć ubrania, które schlebiają swojej figurze, a nie ukrywają ją? Jeśli tak, to nie jesteś sama.

Znalezienie ubrań, które pasują jest uniwersalną walką dla tak wielu kobiet i mężczyzn. Nawet gwiazdy dostają od czasu do czasu zły rozmiar! Ale z kilkoma pomocnymi wskazówkami i sztuczkami, możesz upewnić się, że każdy kawałek odzieży w twojej szafie jest dokładnie dopasowany, aby idealnie pasował do twojej sylwetki. Przyjrzyjmy się temu, co musimy wiedzieć…

Poznaj swoje wymiary

Zanim pójdziesz na zakupy, powinieneś znać swoje wymiary. To pomoże Ci znaleźć lepsze dopasowanie i uniknąć konieczności zwrotu przedmiotów. Przekonasz się, że większość rozmiarów odzieży nie jest uniwersalna, nawet jeśli jest z tej samej marki. Powinieneś dokonać pomiarów biustu, talii, bioder i obwodu. Pamiętaj, że rozmiar ubrania powinien być traktowany jako ogólna wskazówka.

garderoba dede moda

Jeśli Twoje wymiary różnią się od tych podanych przez sklep w tabeli rozmiarów, powinieneś wybrać większy rozmiar. Pamiętaj jednak, że zawsze powinnaś mieć możliwość poruszania się w swoim ubraniu. Jeśli czujesz się tak, jakbyś pływał w swoich ubraniach, to prawdopodobnie powinieneś zejść o rozmiar niżej.

Ciemniejsze kolory ukrywają niedoskonałości

Kiedy robisz zakupy odzieżowe, może się okazać, że nie możesz wszystkiego przymierzyć. Może to oznaczać, że musisz kupić coś bez przymierzania, a to może być nieco ryzykowne. Możesz chcieć zwrócić uwagę na kolor ubrania. Ciemniejsze kolory mają tendencję do ukrywania niedoskonałości lepiej niż jaśniejsze kolory. Inną rzeczą do zapamiętania jest to, że prawdopodobnie nie chcesz nosić super jasnych kolorów, jeśli masz zamiar być w formalnym otoczeniu. Te kolory są lepsze w bardziej swobodnych okazjach.

Określ, co do Ciebie najlepiej pasuje

Jeśli robisz zakupy online, możesz rozważyć zakup ubrań, które są „dopasowane”. Oznacza to, że odzież jest dostosowana do twoich konkretnych wymiarów ciała. Dopasowana odzież będzie zwykle droższa niż inne odmiany, ale może być tego warta, jeśli chcesz wyróżnić się z tłumu. Możesz również rozważyć noszenie tuniki lub lejącej się góry na dopasowanych spodniach. Jest to świetny sposób na ukrycie wad sylwetki bez konieczności wydawania fortuny na dopasowaną odzież.

Jeśli kupujesz ubrania osobiście, będziesz chciał zwrócić uwagę na to, jak ubrania pasują. Ogólną zasadą jest to, że ubrania powinny być po prostu wystarczająco luźne, że nie czujesz się jak jesteś ograniczony. Powinno pasować do Ciebie tak, jak chcesz.

Nie ma określonego sposobu, w jaki musisz się ubierać. Wszystko zależy od tego, co sprawia, że czujesz się komfortowo i pewnie. Nie ma żadnych zasad, jeśli chodzi o modę czy styl. Nie musisz podążać za czyimiś wytycznymi. Wystarczy znaleźć to, co działa najlepiej dla Ciebie i co czyni cię szczęśliwym.

Polecane: