Wszystko, co musisz wiedzieć jak najwygodniej ubrać się do biura

Redakcja

10 marca, 2024

Jeśli chodzi o miejsce pracy, prezencja jest wszystkim. Każdego dnia jesteś oceniany na podstawie swojego wyglądu i tego, jak dobrze pasujesz do swoich kolegów i kultury firmy – dlatego przygotowanie się do pracy może być stresujące. Przygotowywanie się do pracy nie powinno być bólem głowy…

Na pierwszy rzut oka może się to nie wydawać dużym wyzwaniem, ale jeśli pomyślisz o swoich poprzednich pracach biurowych lub stażach, prawdopodobnie wzdrygasz się na wspomnienie noszenia niektórych z tych strojów. Właściwy strój może mieć pozytywny wpływ na szefa, współpracowników i ogólne wrażenie o Tobie jako pracowniku.

Co założyć do pracy w biurze?

W zależności od rodzaju środowiska biurowego, w którym pracujesz, możesz być w stanie nosić co tylko chcesz, ale jest kilka rzeczy, które będziesz chciał wziąć pod uwagę przed wrzuceniem ulubionej koszulki i dżinsów.

  • Dress code – Czy w Twoim biurze obowiązuje dress code? Jeśli tak, przestrzegaj go do końca. Jeśli nie ma, popytaj w okolicy, aby zobaczyć, jak ludzie zazwyczaj się ubierają, lub przeprowadź ankietę w kilku firmach w Twojej branży, aby zobaczyć, jak ubierają się pracownicy, a następnie zrób to samo.
  • Kultura miejsca pracy – Jaki rodzaj kultury panuje w Twojej firmie? Czy pracujesz w swobodnym środowisku, czy może w biznesowym? Nie chcesz być osobą, która pojawia się w garniturze, gdy wszyscy inni są w dżinsach i trampkach.

Ubranie w miejscu pracy

strój do pracy

Istnieją różne rodzaje kultury miejsca pracy i ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj stroju, który odzwierciedli Twój profesjonalizm bez popadania w przesadę. Miejsca pracy o swobodnym charakterze, takie jak agencje medialne czy startupy technologiczne, częściej mają luźny dress code, w którym akceptowalne są ubrania typu business casual, takie jak spodnie, koszula zapinana na guziki i marynarka. Formalne miejsca pracy, takie jak kancelarie prawne i inne profesjonalne usługi, są bardziej konserwatywne.

Nie bój się kolorów

Największym błędem, jaki możesz popełnić ubierając się do biura, jest banie się koloru. Dlaczego? Ponieważ kolor może pomóc Ci się wyróżnić i wyglądać bardziej profesjonalnie. Nie musisz wybierać między czarną lub szarą sukienką a różową. Nadal możesz być profesjonalna, ale wybierz odcień, który pomoże Ci się wyróżnić i wyglądać lepiej niż Twoi rówieśnicy.

Unikaj zbyt kobiecych strojów

Tak, może to zabrzmieć nieco seksistowsko, ale noszenie ubrań, które są zbyt kobiece może sprawić, że będziesz się wyróżniać w negatywny sposób. Na przykład krótka spódnica z obcisłym topem może być uznana za nieprofesjonalną. Jeśli jesteś w konserwatywnym biurze, staraj się unikać tego typu strojów.

Kup lekki garnitur

Jeśli chodzi o to, co nosić do biura, wiele osób uważa, że garnitur jest koniecznością, ale to nie zawsze jest najlepszy wybór. W rzeczywistości wiele biur to obecnie „casual work environments”, co oznacza, że możesz porzucić garnitur. Jeśli to tylko możliwe, wybierz lekki garnitur. Jest on profesjonalny, a jednocześnie wygodny.

Możesz pokusić się o ciężki garnitur, ale prawie zawsze jest w nim za ciepło, zwłaszcza w cieplejsze dni. Lżejszy materiał, taki jak twill lub len, zapewni Ci chłód w miesiącach letnich, ale nadal będzie wyglądał profesjonalnie.

Jeśli pracujesz w środowisku o kontrolowanym klimacie, ciężki garnitur może być w sam raz. Mimo to, warto ograniczyć ilość razy noszenia tego samego garnituru. Mniejsze jest prawdopodobieństwo, że wyjdziesz na nieprofesjonalnego, jeśli będziesz zmieniać swój strój z dnia na dzień.

Nie zapomnij o swoim obuwiu

Jeśli chodzi o obuwie, masz kilka opcji, gdy ubierasz się do biura. Na przykład, możesz nosić ładną parę skórzanych butów do sukienki lub parę oxfordów. Możesz też założyć parę loafersów. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że pasuje do Twojego stroju.

Polecane: